Käesoleval aastal toimub Muhu Väina regati purjetamine 9.-16. juulil. Purjetamine algab Pärnust, käib läbi Pärnu, Kihnu, Haapsalu, Kärdla ja Tallinna sadamatest ning jõuab oma finaali Tallinna Merepäevadel.

Purjetamine Muhu Väina regati raames toimub Kalev Jahtklubi koostöös ning partneriteks on Kalev Jahtklubile selles Pärnu Jahtklubi, Saaremaa Merispordi Selts ja Eesti Jahtklubide Liit. Toetajate hulka kuuluvad Saarte Liinid – SL Marinas, Eesti Vabatahtlik Mere- ja Järvepääste, Sportland/Helly Hansen, Veeteede Amet, Kärdla Sadam, Hiiu Vald, Rahva Raamat, A. Le Coq, Postimees,  Dermoshop, DSV, Loodus Invest, Musto ning Haapsalu, Pärnu ja Tallinna linnad,

Muhu Väina regati purjetamine on juba auväärses eas traditsioon

Muhu Väina regati raames purjetamine on jõudnud juba soliidsesse ikka, tähistades järgmisel – 2017. aastal – juba oma 60. juubelit. Käesoleval aastal oli regatil osalejatele soovijatele määratud ka varase registreerimise tähtaeg – oma osalemisest pidi soovijad teada andma 30. maiks. Selleks kuupäevaks laekusid ka 116 jahi avaldused, kusjuures viimased 40 osalejat lisandusid viimastel päevadel. 30. mai seisuga oli nimekirjas lisaks 97 Eesti jahile ka 5 Läti, 1 Leedu, 2 Soome ja 11 Venemaa jahti. Senine Muhu Väina regati purjetamine on toonud rekordilised 116 jahti 2014. aastal. Aga kuna selle varase tähtajaga ei ole aga registreerimine sugugi lõppenud, seega võib see aasta tuua ka osalejate rekordi kordamise või isegi uue rekordi.

Palju uusi folkboote

Sel aastal on ka folkboodi klassi purjetamine saanud uue hingamise – Muhu Väinal osaleb vähemalt 18 selle klassi alust. Kindlasti on oma osa ka Mikk Kööselil, kes käesoleval aastal sai folkboodi klassi purjetamise arendamise eest ka auraha Eesti Vabariigi Presidendilt. Kui seni on Mikk Kööseli folkboot olnud mitmeid aastaid oma klassi ainus esindaja Muhu Väina regatil, sel aastal selguvad selles ka Eesti meistrid.