Navigatsioonikursus on mõeldud väikese purjetamiskogemusega meresõpradele. Kursus on 2‑päevane ja navigeeritakse Soome saarestikus. Ööbime looduskaunis Elisaaris (saun ja grill). Õpetatakse pikema teekonna planeerimist, navigeerimist paber- ja elektronkaartidega ning meremärkide/liitsihtide järgi asukoha leidmist. Loomulikult ka purjetamist!

Esimese päeva hommikul kella 9-10 vahel starditakse Vanasadama Jahisadamast. Seilatakse üle Soomel ahe ja võetakse suund Elisaari sadamale. Juba enne purjede heiskamist algab praktiline töö sadamas ehk planeeritakse teekonda kaardil. 417725_10150611859789023_1123493263_nTerve päeva jooksul õpitakse ja jälgitakse asukohta kaardiplotteril. Soome saarestikku sisenedes algab navigeerimine paberkaardil. Sihtpunkti jõudes ootab ees vahva väikesadam koos sauna, grilli ning muljete analüüsiga lõkketule ääres ning saunalaval.

Teise päeva hommik algab taas teekonna planeerimisega ning tagasi Tallinnasse jõutakse hilisõhtul.

 

Purjetamiskooli õpilastele on hind 250 €/ inimene (tavahind 320 €/ inimene).

Hind sisaldab lisaks koolitusele: magamisaset jahis, toitlustamist jahi pardal (hommiku-ja lõunasöök), purjetamisjope ja -pükste kasutamist ning sauna.